ďťż

czerwona glina

Legolas - dziennik z Mrocznej Puszczy

Przyznam szczerze że troche mnie zaskoczył taki kolor gliny .Kilka lat temu nie spotkałem sie z nią.Ale jak już wróciłem do wędkowania to chciałbym się dowiedzieć coś o tym dodatku.Na jakiej wodzie się sprawdza ,no i jakie ryby wabi,i jak się zachowuje w wodzie.Za pomoc z góry dziękuję.


Czerwony kolor jako bazowy gliny czy zanęty sprawdza się raczej w mętnej wodzie. Potrafi dać zaskakujący efekt. Markowe czerwone gliny mają barwę pochodzącą od mineralnych proszkowych barwników, które silnie smużą w wodzie. Dlatego też stosowane są jako dodatek smużący do zanety czy tez innej gliny.

Generalnie czerwonej mieszanki warto spróbować gdyż czasem wyraźnie odpowiadają rybom, zazwyczaj jak nie szkodzą to bardzo pomagają. Rzadko taka mieszanka czerwona pozostaje obojętna dla ryb.

pozdrawiam
Kacper Górecki
To wszystko zależy jaka glina, czy rozpraszająca czerwona, a może wiążąca czerwona ? Każda glinę można zabarwic za pomocą barwników dostępnych na rynku. Glina wiążąca ma za zadanie jak sama nazwa mówi związać mieszankę ,doprowadzić ją do dna i tam dopiero zacząć pracować (i to zależy jeszcze od jej spoistości). Rozpraszająca to glina ,która rozprasza zanętę. Najczęściej mieszanka z dużą ilością tej gliny rozpada się w locie bądź w kontakcie kuli z powierzchnią wody. Sam kolor czerwony według mnie skuteczny jest przy połowach okoni oraz uklei.
Czerwone zanęty stosuję przy połowach ukleji i płoci zdarza mi sie łowić także leszcze jednak raczej drobne bądz średnie,warto też dodać że czerwony kolor zanęty bądż gliny w wodzie o głębokości poniżej 3m postrzegany jest jako szary ,stąd najczęściej stosuje sie kolor tej zanęty na wosenne płocie,co do okoni to uważam że kolor czarny jest nie do pobicia.Pozdro



czerwony kolor zanęty bądż gliny w wodzie o głębokości poniżej 3m postrzegany jest jako szary

Nie wiedziałem o tym... Z kąd to wiesz ? Muszę spróbować.
czyli w wodzie powyżej 3 m jest juz czerwony?.Nie za bardzo mogę to zrozumieć.Można coś więcej w tym temacie?
Było już o tym na forum.

Na światło białe składa się kilka barw światłe, co doskonale można zaobserwować przy pomocy pryzmatu. Światło czerwone w wodze zanika na głębokości gdzieś około 3m lub mniejszej, dlatego też czerwony przedmiot na danej głębokości jest szary. Ochotka tak samo.

http://www.wyczyn.fora.pl/dla-poczatkujacych,3/kolor-zanet,9421.html
obawiam się, że koloru czerwonego nie widać pod wodą na głębokości 5m i więcej...
Pytanie tylko czy ryby wiedzą że to czerwony albo inny kolor?
My patrzymy na pewne sprawy oczami ludzi a zwierzęta są zwierzętami i nie wszystkie rozróżniają kolory albo widzą je tak jak my
pozdro
Bardzo ciekawe informacje.Serdeczne dzięki.Jednak człowiek uczy się całe życie.Pozdrawiam.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • aceton.keep.pl
  • Copyright (c) 2009 Legolas - dziennik z Mrocznej Puszczy | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.